Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Jak dostajesz skierowanie do tego szpitala? Powoli zastanawiam się żeby ustawić jakieś leki ale nie experymentując miesiącami.
3 komentarz
ostatni 9 miesięcy temu  
Witam. Moja mama od ponad roku zmaga się z ciężka depresja i alkoholizmem. Straciła z tego powodu prace. Ma stany lękowe, w kryzysowych sytuacjach sięga po alkohol. Co jakis czas chodzi do psychiatry, ma leki, próbujemy jej pomoc, bardzo ją wspieramy. Niestety niewiele to daje i srednio co miesiąc znów próbuje sobie pomoc alkoholem, szybko to przerywany jednak nie wiem już co robic. Nie umiem jej pomoc, chce by znów cieszyła się życiem lub chociaz miała do tego życia jakakolwiek chęć, zeby nie czuła się najgorsza. Czy ktoś z was poleci jakiegoś dobrego psychologa na terenie Krakowa? Może regularne wizyty pomogą jej na nowo uwierzyć w siebie i radzic sobie z problemami? Błagam o pomoc. Dziekuje.
1 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
Dziękuję Prana. Ja dodam jeszcze że sama miałam kiedyś problem z narkotykami i po kilku latach po rzuceniu ich zgłosiłam się do psychiatry bo miałam atak psychozy u jednego lekarza to była psychoza i rok się u niego leczyłam, a po roku odstawiłam leki bo tak zalecił lekarz i chyba cztery miesiące funkcjonowałam bez leków aż trafiłam na obecną panią doktor i ona właśnie zdiagnozowała u mnie schizofrenię . W sumie to masz Prana racje . Przypomniałam sobie że kuzynka mojego męża ma identyczne objawy chodzi do innego lekarza i również ma zdiagnozowana schizofrenię lecz ona nie miała problemu jak ja z narkotykami. Pozdrawiam.
8 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
Jeżeli nie jesteś przekonana co do diagnozy możesz sprawdzić u innego psychiatry. Osobiście nie jestem w stanie Ci pomóc bo nie widzę tą osobę. Poza tym sądzę że jest to możliwe by mieć dwie diagnozy ;)
2 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
Witam Wszystkim Przez zażywanie narkotyków mąż dostał Psychozy - myślał że go truję , że w domu są podsłuchy , że wynajęłam detektywa bo wiem że mnie zdradził. Sytuacja miała miejsce pod koniec października i trwa około 2tyg ( bynajmniej tak mi się wydawało ) Mąż pojechał na dyskotekę i znów zażył jakieś gówno i wszystko wróciło z powrotem. Gdzieś miał świadomość ze coś złego się z nim dzieje i zgłosił się do szpitala 12 grudnia. Tam został nafaszerowany lekami miał zespół pozapiramidowy i wypisał się na własne żądanie bo nie mógł tam psychicznie wytrzymać. Do domu dostał olanzapine 10 mg po której mega źle się czuł w styczniu byliśmy u psychiatry i przepisała mu aprixor 5mg . Miał brac 5mg olanzapiny wieczorem i najpierw 1/2 aprxoru żeby wyrobić sobie tolerancje i później wejść na pełną dawkę , objawy jakie mąż miał to niepokój wewnętrzny ,brak emocji, miał wrażenie że wszystko jest przeciwko niemu. Na niepokój dostał doraźnie Promalan. Na kontroli po 3tyg lekarka kazała odstawi aproxor bo mąż miał dużo skutków ubocznych.W związku że nie miała od stycznia żadnych urojeń typu trucie śledzenie itp kazała zmniejszyć dawkę olanzapiny do 1/2 po zmniejszeniu dawki mąż zauważył ze nie pokój wewnętrzny praktycznie zniknął ale pojawiły się szumy w uszach i był nadwrażliwy na głośne miejsca , to samo tyczyło się zapachów. Aktualnie lekarka kazała odstawiać olanzapine co dwa dni 1/4 tabletki brać doraźnie promalan i przepisała mu Trittico CR 50 mg na noc jak nie będzie umiał spać. Niepokoi mnie że mąż nie ma w sobie żadnych pozytywnych emocji jest jakby wypłukany , jest zły , rozdrażniony .Co może być powodem takich uczuć ? Czy po odstawieniu Olanzapiny wszystko wróci do normy czy to może być przez lek.
1 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
"Ile dokładnie miałeś lat, kiedy pierwszy raz ci się to odpaliło? " 33lata "Tzn głosy itd? Czy są jakieś przerwy z nimi, czy cały czas je słyszysz? " Słyszę je cały czas niestety "Konwersują między sobą i komentują twoje działania? (Tak to wygląda z zapisu)." Tak " Czy sugerują ci jakieś działania, co masz robić itp" rzadko , zwykle zabraniają pić kawę albo namawiają do mycia zębów częściej . Ps. Gdyby kogoś ciekawiło to ostatnio brałem Latude 37 mg (kosztowało 200 coś złoty) całe pudełko i głosy dalej słyszę . Jestem u innego psychiatry ( kolejnego ) i ten mi proponuje psychiatryk ( niby dobrze) ale nie mam wsparcia ze strony rodziny i mówią żebym nie szedł do psychiatryka, więc nie idę . Walczę myślami i biorę z powrotem Rispolept 2 mg by chociaż minimalnie mi pomagało . Boje się też tego psychiatryka że leżałbym w nim jak warzywo na silnych lekach . pozdrawiam. Pracuje już 7 miesięcy , ale jest mi ciężko.
9 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
bobas_zabojca nick adekwatny do treści które piszesz.. ifonka40 faktycznie branie psychotropów nie jest niczym dobrym i faktycznie lepiej pójść do Psychologa.. jeśli się znajdzie takiego/taką która wykonuje ten zawód z pełnym zaangażowaniem , ma wiedzę, podejście.. no troszkę tych składowych jest, a co do tego co napisałaś o 40min to diagnozy nawet po latach okazują się błędem, więc postawienie jej w 40min.. a co do leków i ich wypisywania to idąc do Psychiatry raczej chyba tego Ludzie oczekują, że jakiś lek lub leki zostaną wypisane.. teraz jest plaga chorób czy zaburzeń psychicznych, a czy coś w kontekście leczenia z kiedyś się zmieniło śmiem wątpić.. bobas z tym jednym może mieć rację firmy farmaceutyczne.. to wszystko to jedna wielka reakcja łańcuchowa.. ale daleko mi do stwierdzenia, że Pani ifonka się wstydzi Syna.. i ogólnie dlatego napisałem..
11 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
Reklama: