Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

[CYTAT] ariell38 23-04-2026, 21:01:09 Czy ktos chcialby porozmawiac, czy jest chec w narodzie aby spotkac sie raz na miesiac, np. Na zoom i opowiedziec o swoich rozterkach, posluchac innych itp?[/CYTAT] cześć, tak! mamy miłą kameralną grupkę wsparcia na whatsappie. Napisz mi mejla na [email protected] i Cię dodam :)
128 komentarz
ostatni 11 dni temu  
Modalert 200 Australia is often used to support wakefulness and improve concentration during demanding work or study schedules. Since its effects can continue for several hours, establishing healthy daily sleep habits can help maintain a better balance between productivity and rest. Many users prefer taking it earlier in the day so the effects gradually decrease by bedtime, supporting a smoother sleep routine. Daily sleep habits while using Modalert 200 Australia often include maintaining consistent sleep and wake times, creating a relaxing evening routine, and avoiding stimulants late in the day. Staying hydrated, getting regular physical activity, and reducing screen exposure before bed are also commonly mentioned practices. These habits can help support both daytime focus and more restful sleep at night. visit for more:- https://www.genericmedsaustralia.com/product/modalert-tablet/
1 komentarz
ostatni 5 dni temu  
Astrofotografia do czasu zaśmiecenia przez Elona nieba Starlinkami.
174 komentarz
ostatni 2 dni temu  
:-) Witam, czy istnieje lek na uspokojenie, który jest doraźny, ale nie sedujący? Nie chciałbym zażywać leków regularnego stosowania, lecz borykam się z silnym lekiem sytuacyjnym. Jestem osobą kierującą, dlatego nie chcę zażyć leku na bazie benzodiazepiny lub hydroksyzyny. Za niedługo moja pierwsza wizyta u psychoterapeuty i chciałbym wiedzieć jakie są możliwości. Dziękuję.
1 komentarz
ostatni 7 miesięcy temu  
Witaj Werona. Pragnę zaznaczyć , że Twoja specyfika zachowania będzie zawsze przyporządkowana do osoby DDA, a więc labilność Twojego układu nerwowego(wynikającego z wczesnodziecięcych traum) może dawać Tobie takie niewspółmierne do okoliczności odchyły od dotychczasowej normy. To tzw. podświadomość i Twoje zaszłości mogą powodować w okolicznościach, które nawet nie kojarzymy z negatywną sytuacją triggery powodujące niezidentyfikowany lęk i trudność mentalnej oceny. Ale najważniejsze w takiej sytuacji abyś zrozumiała genezę swojego funkcjonowania i wątpliwości,które Cię nurtują, a mówiąc szczerze najlepszy efekt dałaby wizyta u psychoterapeuty lub psychotraumatologa. Temat DDA jest naprawdę wielowątkowy i aby go wyczerpać musielibyśmy podjąć spore wyzwanie czasowe. Więc poczytaj trochę o DDA i jego specyfice, a w razie potrzeby poleciłbym zapisać się na wizytę u dobrego specjalisty. Trzymam za Ciebie kciuki i pozdrawiam.
3 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
JOOP w Rossmanie albo Idol de Lublin
3 komentarz
ostatni 2 dni temu  
Syn za kilka miesięcy skończy 9 lat. Ma ogromne problemy, sytuacja z miesiąca na miesiąc się pogarsza. Psychiatra dał skierowanie na oddział, bo nie wie, co zrobić, choć psycholog i pedagog twierdzą, że to „taki wiek”.Syn ma diagnozę: autyzm, niepełnosprawność intelektualna lekka, ADHD, zaburzenia sensoryczne, wzroku i słuchu, niedoczynność przysadki oraz ARFID. Jeden z terapeutów podejrzewa OCD lub/i PDA. Nasz psychiatra nie widzi problemu, bo nie ma klasycznych objawów OCD.Tradycyjne metody motywacyjne i nacisk na polecenia skutkują gwałtownym pogorszeniem stanu i wycofaniem. System naklejek wywołał regres i opór – nagroda jest dla niego formą presji i kontroli, której się boi. Potrafi przejść od agresji do spokoju w sekundę, jeśli presja zostanie zdjęta. Reaguje wymiotami i krzykiem na każdą próbę zachęcenia do jedzenia. Traktuje posiłek jako atak na swoją niezależność. Czy to objaw PDA? Kolejna kwestia to OCD. Czy te przykłady o tym świadczą,Po dotknięciu jedzenia musi natychmiast umyć ręce i wącha je, by upewnić się, że nie pachną. Powtarza to wielokrotnie.Boi się dotknąć jedzenia hermetycznie zamkniętego, bo twierdzi, że czuje zapach, który zostanie na rękach, a w sklepie nie ma jak ich umyć.Czy lęk przed jedzeniem może objawiać się ściskiem w gardle i bólem brzucha.Czy myśli, że po zjedzeniu nabiału, mięsa lub owocu od razu zwymiotuje (mimo głodu), mogą być obsesją?.Czy odmowa jedzenia, krzyk i ucieczka to obrona przed realizacją tych myśli (kompulsja)?.Czy lękiem pierwotnym mogą być wymioty/ból brzucha, a kompulsją niejedzenie, sprawdzanie zapachu i mycie się?Obecnie syn jest żywiony przez PEGa, żadne terapie nie pomogły. Najgorsze, że syn twierdzi, iż czuje karmienie przez rurkę – mówi, że czuje zapach i smak w brzuchu, jest od razu „pełny” i będzie wymiotował, jeśli nie przestanę. Karmię go tylko w nocy, gdy śpi.Czy ktoś zna psychiatrę dziecięcego, który nie zbagatelizuje problemu? Dojadę wszędzie. Będę wdzięczna za pomoc.
1 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
Hej, ostatecznie wylądowaliśmy z córką u lekarza psychiatry (a nawet dwóch). Stwierdził depresję z zaburzeniami lękowymi, córka jest od miesiąca na lekach, widać poprawę a dolegliwości gastryczne ustąpiły. Jesteśmy w trakcie diagnozy pod kątem ADHD oraz autyzmu, proszę napisz jakie masz problemy być może będziemy mogli się jakoś wesprzeć, coś doradzić. Pozdrawiam Grzegorz
5 komentarz
ostatni 4 miesiące temu  
Reklama:
Reklama: