Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Siostra nie wychodzi praktycznie z domu, tylko po alkohol, nie pracuje od pół roku, nie szuka pracy, nie ma ubezpieczenia, całymi dniami siedzi przed telewizorem i dużo pije. Moeszka sama, nie sprząta, prawie nie je, ma zaniki pamięci, depresję i lek przed wychodzeniem z domu. Ostatnio wzięła kredyt przez internet na 40tys zł. bo nie miała już za co pić. Odmawia pójścia do jakiegokolwiek lekarza mimo ciągłych próśb rodziny od kilku lat. Bierze leki Velaxin i Pramolan kilka lat temu przepisane jej przez psychiatrę, do którego od wielu lat nie chodzi a receptę na leki.kupuje na portalu eRecepta.
1 komentarz
ostatni miesiąc temu  
Słuchaj , ja też jestem chory od trzydziestu lat , zaczęło się jak miałem osiemnaście - dziewiętnaście lat. Twój stan po lekach jest taki bo one wytłumiają chorobę ale też przy okazji tłumią wszystkie wewnętrzne myśli. Poprawi ci się z czasem , ale część pozostanie (kiepska pamięć i problemy z myśleniem. Już nie dojdziesz raczej do stanu sprzed choroby bo leki teraz są bardzo skuteczne , widzę to po sobie. Nie będziesz tak cierpiał przez psychozę. Ja zanim trafiłem do lekarza i dojrzałem do leczenia bujałem się z objawami przez siedem lat. Zawaliłem przez to studia. Dziś mam pięćdziesiąt lat i żal do losu że mnie to dotknęło. Nigdy nie będę taki jak przed chorobą. Ale leki z czasem mniej mulą i naprawdę pomagają (gratulacje dla świata nauki o medycynie). Za jakieś dwa tygodnie będzie już całkiem dobrze z tobą , głowa do góry.
2 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
Bądźmy szczerzy, po diagnozie podlegamy pewnym z reguły dożywotnim ograniczeniom.
11 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
[CYTAT] aga55r 16-05-2026, 22:52:42 [CYTAT] kulka91 01-05-2026, 06:48:09 [CYTAT] blu1337 26-04-2026, 22:28:20 Kulka daj znać jak u Ciebie po zabiegu i gdzie robiłaś zabieg.Ja czekam na konsultacje u lekarza i też chcę robić prywatnie..[/CYTAT] Kulka napisz proszę jak po zabiegu? Witam jeszcze nie miałam zabiegu, mam zaraz po weekendzie majowym we Wrocławiu.[/CYTAT] Cześć kulka jesteś już po zabiegu?[/CYTAT] Witam tak jestem po. Czuję się dobrze. Efekt moim zdaniem jest w porządku policzki mniej czerwone moim zdaniem i rozwiązany drugi problem a mianowicie miałam bardzo potliwe dłonie a teraz suche całkowicie.
129 komentarz
ostatni 13 dni temu  
Poproszę o informacje od osób które w tym roku składały wniosek o świadczenie rehabilitacyjne ile czekaliście na jakąkolwiek informacje zwrotną z ZUS? Czy to wezwanie na komisję, odmowa, decyzja zaoczna. U mnie mija miesiąc i już trochę się denerwuje że nie mam żadnej informacji.
1 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
Witaj Werona. Pragnę zaznaczyć , że Twoja specyfika zachowania będzie zawsze przyporządkowana do osoby DDA, a więc labilność Twojego układu nerwowego(wynikającego z wczesnodziecięcych traum) może dawać Tobie takie niewspółmierne do okoliczności odchyły od dotychczasowej normy. To tzw. podświadomość i Twoje zaszłości mogą powodować w okolicznościach, które nawet nie kojarzymy z negatywną sytuacją triggery powodujące niezidentyfikowany lęk i trudność mentalnej oceny. Ale najważniejsze w takiej sytuacji abyś zrozumiała genezę swojego funkcjonowania i wątpliwości,które Cię nurtują, a mówiąc szczerze najlepszy efekt dałaby wizyta u psychoterapeuty lub psychotraumatologa. Temat DDA jest naprawdę wielowątkowy i aby go wyczerpać musielibyśmy podjąć spore wyzwanie czasowe. Więc poczytaj trochę o DDA i jego specyfice, a w razie potrzeby poleciłbym zapisać się na wizytę u dobrego specjalisty. Trzymam za Ciebie kciuki i pozdrawiam.
3 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
:-) Witam, czy istnieje lek na uspokojenie, który jest doraźny, ale nie sedujący? Nie chciałbym zażywać leków regularnego stosowania, lecz borykam się z silnym lekiem sytuacyjnym. Jestem osobą kierującą, dlatego nie chcę zażyć leku na bazie benzodiazepiny lub hydroksyzyny. Za niedługo moja pierwsza wizyta u psychoterapeuty i chciałbym wiedzieć jakie są możliwości. Dziękuję.
1 komentarz
ostatni 7 miesięcy temu  
Dziękuje za rade ale już namierzyłem drania. To akineton. Brałem to gówno przez 10 lat. Miesiąc temu odstawiłem i się wszystko uspokoiło. Nie ciągnie mnie do zakupów przez internet. Zresztą w ogóle wiele rzeczy się poprawiło. Został mi jeszcze kredyt ratalny zaciągnięty jeszcze przed odstawieniem tego akinetonu na szczęście nie w jakiejś kolosalnej kwocie ale dwa miesiące i go spłace. Zrobiło tak mi się że w ogóle już bym go chciał spłacić ale nie mam takiej możliwośći w tej chwili. Ale spoko, pażdziernik i listopad i będzie spłacone. I pozatym nie ciągnie mnie już do zakupów i w ogóle się troche uspokoiłem.
9 komentarz
ostatni 9 miesięcy temu  
Reklama:
Reklama: