Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Sama zauważasz,że jest to reakcja na stres. Jedni zajadają, piją a ty nabrałaś zaufania do medykamentów. Słowem kluczem bedzię "ból wewnętrzny", co jest jego źródłem, trigerem. Postaraj się znaleść inny sposób na wycicszenie w chwilach stresu. Zrób sobie meliskę, zjedz owoce, termofor, ciepły koc. To taki substytut na początek. Zacznij zgłebiać temat jak sobie radzić ze strsem, za pomocom fachowej literatury. Obejrzyj filmiki z ludźmi którzy opowoadają jak sobie radzili z trudnymi sytułacjamo. Obserwuj siebie jak reagujesz na stres.
2 komentarz
ostatni 4 miesiące temu  
Cześć. Leczę się farmakologicznie pod kątem depresji i nerwicy. Lekarka mówi że "lekkiej", ale dla mnie to trochę inne odczucie. Od początku leczenia, przez 1.5 roku brałam na stałe Asertin 50mg. Początkowo dawka 1 tabl, potem doszło do 4 - czyli dawka 200mg na dobę. Doraźnie brałam deprexolet (10mg -50mg w zależności od potrzeby ) jeżeli miałam problemy żeby zasnąć i pramolan 50mg w przypadku nagłych ataków paniki i nerwow. Te ostatnie zdarzały się pod koniec coraz częściej. Ostatnie 4 miesiące to było takie testowanie już, bo asertin, który od początku działał świetnie - przestał się sprawdzać. Wróciły mi myśli samobójcze, wahania nastroju, smutek, złość. W związku z tą sytuacją moja lekarka podniosła mi dawkę do 4 tabl na dobę- 200mg. Jednak i to nie pomogło, więc podjęła decyzję o zmianie leku głównego. Przez 4 tygodnie zmniejszałam dawkę o 1 tabletkę tygodniowo. Problem z samopoczuciem pojawił się po 2 tygodniach, na dawce 100mg. Czułam się źle, nudności, zawroty głowy bezsenność, brak sily na podstawowe czynności. Mówiłam sobie ze musze to przetrwać, że poprostu organizm reaguje tak na zmniejszenie dawki. Od 3 dni biorę nowy lek - faxolet er 37.5 - 1 tabl. dziennie. Moje samopoczucie jeszcze bardziej się pogorszyło. Nie umiem tego precyzyjnie opisać. Czuje się podobnie jak przy zmniejszaniu poprzedniego leku, nudności zawroty głowy. Czasami mam wrażenie że zaraz się przewrócę, tak jest mi słabo. Jak idę, czuje się jakbym była pijana. Mam wrażenie że ktoś inny idzie w moim ciele a ja obserwuję to z boku. Bardzo uprzykrza mi to życie codzienne i funkcjonowanie. Co do stanu psychicznego, mam napady agresji, potrafi mnie do furii doprowadzić przedmiot spadający na ziemię. Miewam myśli samobójcze czasami, kiedy coś mnie naprawdę zdołuje. Chciałam się dowiedzieć czy to wszystko, co opisałam to są normalne reakcje organizmu na odstawienie leku i przyjęcie innego, czy faktycznie jest coś ze mną nie tak. Wizytę u psychiatry mam w piątek, więc mam nadzieję że dowiem się trochę więcej, ale w międzyczasie szukam pomocy gdzie się da, bo sama ze sobą nie wytrzymuje już.
1 komentarz
ostatni miesiąc temu  
Hej, potrzebuję porady/pomocy. Od sierpnia 2021 biorę Sertagen. Najpierw była to dawka 50mg, w kwietniu 2022 została zwiększona do 100mg (pogorszenie nastroju). Teraz jest już dobrze i uzgodniłam z moją psychiatrą powolne zmniejszanie dawki. Mam przez miesiąc brać 75mg, a później zejść do 50 mg. A teraz do rzeczy: dawkę do 75 mg zmniejszyłam od zeszłego czwartku. Od tej pory mam zawroty głowy, czuję się bardzo słaba, mam nerwobóle, czuję kłucie w klatce piersiowej. Czy możliwe, że to od zmniejszenia dawki leku? Boję się, że odczuwam aż tak silne skutki i martwię, co będzie jak jeszcze bardziej zejdę z dawki, a szczerze mówiąc chciałabym już powoli odstawiać leki i zobaczyć jak to jest bez... W necie znajduję tylko informacje o "nagłym odstawieniu" leków, nie ma za dużo informacji o skutkach zmniejszania dawki. Czy ktoś miał podobną sytuację i mógłby powiedzieć, czy to normalne? Czy to minie?
1 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
Lepiej bym tego w słowach nie ujęła niż powyżej. Zadbaj o dzieci i o siebie
12 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
Naturalny antydepresant - https://tonzes.com/restilen.htm Bardzo dobry , kupiłam już drugą porcję, po miesiącu stosowania poprawiło mi się samopoczucie , lepiej sypiam, rano budzę się wypoczęta.
28 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
Dzień dobry. Jestem uzależniony od forum internetowego. Nie umiem nie przesiadywać na nim. Marnuję to masę mojego czasu i omijam przez to niektóre czynności. Jest na to jakieś rozwiązanie?
1 komentarz
ostatni 19 dni temu  
Witam Robert. Zapytaj może o największą przegraną w hazardzie? - czyjeś satysfakcjonujące życie.
11 komentarz
ostatni 4 miesiące temu  
Mam na myśli świat fb.
1684 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
Reklama:
Reklama: