Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Strzeliłam sobie w "stopę". Zaczęłam wieczorami dość często popijać alkohol. Biorąc równocześnie na wieczór Ketrel i na dzień Zoloft. Do tego przez pomyłkę brałam podwójną dawkę Zoloftu przez ten czas (ok. 2 tygodni). I mam nawrót nerwicy depresyjno-lękowej. Czy mieliście podobną sytuację? I jak udało się Wam z tego wyjść? Poradźcie coś...
1 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
Dzień dobry . W piatek miałam komisję lekarską ZUS. Po rozmowie z orzecznikiem któremu opowiedziałam o tym że mam lęki zostałam skierowana na badanie psychiatryczne do lekarza konsultanta zakładu na poniedziałek . Powiedzieli mi tam że orzeczenie przyjdzie poczta za potwierdzeniem odbioru.Czy jest szansa że dostanę grupę i rentę ? Z góry dziękuję za odpowiedzi
1 komentarz
ostatni miesiąc temu  
@julia88 Po prostu nie może uwierzyć, że potrzebuje pomocy. Myśli, że uznajecie go za wariata - że nie myśli racjonalnie. Po prostu on uważa, że schizofrenia i nerwica to choroba wariatów, a tak nie musi być. Po prostu boi się, że jak skorzysta z psychiatry to uznacie go za wariata. Tymczasem niektóre leki w psychiatrii jedynie np. uspokajają na pewno nie leczą wariatów. Wariaci to raczej ludzie, których objawem choroby psychicznej jest to, że fragmenty realności miesza się z urojeniami. Zwykle wariatami są ludzie po narkotykach lub ludzie z uszkodzeniem w jakimś stopniu mózgu. ODP - Po prostu @julia88 musisz mu wyjaśnić, że nie uważasz go za wariata i że korzystanie z psychiatrów wcale nie oznacza, że jest on wariatem. Po prostu on się boi tej opinii wariata
6 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
Witam, Mam bardzo podobne objawy od 12 lat, tez zaczyna sie od zoladka i spadku masy ciala. Za pierwszym razem zdiagnozowano Helicobakter P i zapalenie zoladka. Mialem moze 5 nawrotow tego paskudztwa. Trwa to kilka miesiecy i poprzednio przechodzilo po Zolofcie. Oczywiscie wszystkie badania byly do tej pory w normie. Bole wystepuja po jedzeniu tak jakby niestrawnosc Czy jest tu ktos z podobnymi problemami, ktos kto probuje wyleczyc to w inny sposob?
14 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
[CYTAT] anna8010 17-08-2023, 20:50:43 Witam, mam 43 lat i jestem alkoholiczka. Nie wiem jak sobie poradzić[/CYTAT]. Ważne ,że potrafisz się przyznać do swojego problemu. Czy w twoim miejscu zamieszkania jest Poradnia Leczenia Uzależnień? Jeśli tak to możesz tam poprosić o terapię. Często nowego pacjenta kierują na tygodniową detoksykację w warunkach zamkniętych.
4 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
Skoro masz brać lek to nie rozumiem czemu ten lek próbujesz odstawić. Wydaje się, że próbujesz nie słuchać lekarza, a to jest nie prawidłowe postępowanie z Twojej strony.
2 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
Jeżeli bierzesz zgodnie z zaleceniami lęki i przez 10 lat Ci ten lekarz psychiatra nie pomógł to powinieneś go zmienić. Poza tym te lęki świadczą o tym że być może nie bierzesz leków lub masz zle leki. Przede wszystkim powinieneś podać lek jaki bierzesz i w jakiej dawce to wtedy można Ci bardziej tu pomoc i dobrze znać swoje skutki uboczne.
2 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
1)Może powinieneś ustalić z psychiatrą pory brania leku. Ja biorę dwa razy raz rano potem popołudniu i nigdy przez snem by tak nie sypiac. 2)Senność i zmeczenie w ciągu dnia świadczy o tym, że źle sypiasz. Że masz problem z samym snem prawidłowym. Ja sobie poradziłem tym biorąc kilka dawek hydroksyzyny. Potem już udało mi się sypiać normalnie.Powinienes o tym powiedzieć psychiatrze. Lekarz psychiatra może i Tobue przypisać jakiś lek na sen. 3) ten syndrom niespokojnych nóg nazywa się zapewne akatyzja lub tazytyzja(potrzeba ciaglego chodzenia). Na to istnieje lek np. Akineton który redukuje to działanie. Jednak gdy objaw jest niezwykle silny tzn. Ze ciagle chodzisz to powinieneś odstawić ten lek na inny lub zmniejszyć obecną dawkę.
2 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
Reklama:
Reklama: