Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Czy są jakieś oficjalne testy określające przynależność do konkretnej grupy: hetero, bi, gej?
1 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
Życie płata nam figle. Odczuwamy samotność, ale nie jesteś z tym sama. Związki na ogół bywają egzaminem z życia bycia razem. Twojej winy, lecz rozmawiających i chcących coś więcej od życia chłopców. Ja też lubię takich, co potrafią kochać i troszczyć się , aby było miło.
8 komentarz
ostatni 7 miesięcy temu  
Dziękuję Mirku za tak wyczerpującą odpowiedź. Moja samo świadomość wynika głownie z internetowej edukacji. Nawet twoja odpowiedź ma dla mnie wymiar edukacyjny. Na żadnej terapi nie byłem z wyjątkiem odwykowej, j a dokładni około 15 indywidualnych spotkań z terapeutą. Mimo do bardzo dużo dały. Geneza choroby. Można wymienić wszytkie czyniki, ale decydujące rolę odegrał używki, które doprowadziły do pierwszego epizodu. Myślę, że to główny wyzwalacz wielu chorób. Słyszałem o różnych nurtach terapeutycznych. Ten w którym ciągle się grzebie w przeszłości mocno obciąża, przy moich licznych bolesnych ruminacjach i samoświadomość może lepiej pracować w "tu i teraz" Terapia odminia życie. Ale niestety, trzeba odmienić życie, zdobyć fundusze by taka terapię podjąć. Dziś wystarcza zauważenie emocji i afektu. Następnie przeciw działanie czy uwalnianie w zdrowy sposób emocji. A w chad ważne by nauczyć się czerpać radość z małych rzeczy. Ze spaceru pół godziny, a nie maratonu w górach. Z weekendowego posprzątania szafy, a nie obskocznia dziesiątek miejsc. Rozmowie o pogodzie przy kawie z kumplem, a nie imprezie do rana. Faza mani uzależnia, w deprsji pojawia się za nią tęsknota. Powiedznie stop samemu sobie bywa bardzo ścieżkie. Ale to kwestia konsekwencji i treningu. Pozdrawiam
18 komentarz
ostatni miesiąc temu  
Witam! Od paru lat leczę sie litem przy zdiagnozowanej chorobie afektywnej dwubiegunowej. Pytanie jak długo można sie leczyć tym lekiem? Jestem skazana na leczenie do końca życia a czytałam, że po ponad 10 latach może dojść do ostrej niewydolności nerek. Czy faktycznie długotrwałe leczenie litem niesie za sobą takie przykre zmiany w organizmie? I jak wyglada leczenie przy ciąży oraz w okresie karmienia? Czytałam ze wtedy nie powinno sie brać litu ze względu na szkody dla dziecka.
1 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
Czytam różne książki. Literaturę polską i światową, psychologiczną i nie tylko. Obecnie od jesieni czytam "W poszukiwaniu straconego czasu" i uważam, że jest to dobra książka ale domyślam się, że niektórych może trochę nużyć jej długość (7 tomów). Mi to nie przeszkadza, mocno się wciągnęłam w treść i ogólnie mi się podoba. Poza tym sięgam do różnych innych książek. Czasem, nawet latem, wracam do "Opowieści wigilijnej", bo bardzo lubię tę książkę.
55 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
Hej, szczerze zazdroszczę że udało ci się z lamotryginą, przypisał mi ją lekarz kiedy w końcu dostałem diagnozę chad, byłem bardzo pozytywnie nastawiony że w końcu mam odpowiedni dobry lek, niestety, już od samego początku były problemy ze skutkami ubocznymi które nie ustępowały, nie udalo mi sie wejsc na wyższą dawkę leku niż 50 mg, no i lek odstawiłem bo lekarz powiedział że w tej dawce i tak nie działa jak powinien, pozdrawiam.
4 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
Podbijam temat, teraz jestem jeszcze bardziej ciekawy.
97 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
Kurna no niewiem co napisać, ciężkie sprawy i *** życie, wszystko jest w rodzinie i genach, niektórym z nas los po prostu rozdał chyba najgorsze karty
3 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
Reklama:
Reklama: